Chyby v Černé perle

16. listopadu 2006 v 19:11 | Olga
1.) Když Jack vplouvá do přístavu prohlíží si oběšené námořníky. V prvním záběru zdálky jsou oblečení méně a jinak, než když je kamera zabere zblízka.
2.) Na začátku filmu, když Elizabeth sebere malému Willovi minci, tak ji při prohlížení drží jen prostředníčkem a palcem, ale při záběru z jiného úhlu drží medailon ve více prstech.
3.) Na začátku filmu, když kapitána povyšují na komodora, pochoduje uličkou mezi vojáky, tak sledujte brašnu vojáka stojícího úplně vzadu vpravo. Jednou má brašnu na boku a jednou na břichu.
4.) Když Jack verbuje novou posádku, hrozí mu Marie pravou rukou. V jednom záběru má vztyčenou levou ruku.
5.) Ve scéně, kdy Jack křičí na posádku: "Na palubu vy prašivý psy." je v levém rohu vidět člen štábu v kovbojském klobouku, bílé košili s krátkým rukávem a slunečními brýlemi, jak kouká na moře.
6.) Barbossa umírá na kulku, kterou do něj střelil Jack. V tom případě by měl umřít, ale i pirát, do kterého asi v polovině filmu střelí Barbossa, aby zjistil, jestli kletba stále funguje. Zřejmě by měl umřít každý pirát, který během nesmrtelnosti obdržel nějaké smrtelné zranění, když kletba přestane účinkovat.
7.) Na konci filmu Jack utíká před commodorem na vrchol pevnosti, na plošinku z níž na začátku spadla slečinka. Spadla mezi útesy, proto pro ni J.Davenport nemohl skočit a musel obíhat, takže se k ní dostal Jack - začátek zápletky. Teď Jack na stejné plošince uklouzne a sletí dolů: do čisté hladiny zátoky. Hladiny bez jediného kamínku, skaliska se zřejmě rozpustila ve slané vodě. Na začátku filmu bylo vidět i v krátkém pohledu dolů že dokreslené skály jsou odbyté (zejména zmatečný pohyb vln). Podobně záběr zezadu na domalovanou loď vplouvající do zátoky potřeboval hodně snahy diváka po uvěření jejímu pohybu - poskakovala jako korkový špunt.
8.) Pokud si všimnete, tak Jack má na jednom dredu jakési korálky a ty svou polohu na hlavě i na vlasech mění neustále během filmu. Je vidět, že při dlouhé době filmování, neměl Jack pořád stejný účes
9.) Když jde Will za Jackem do cely, je zhruba odpoledne. Ale neměl mít náhodou Jack za svítání schůzku s šibenicí?
10.) Když je záběr na mladou Elizabeth, tak má po celém obličeji pihy. Když je však záběr na dospělou Elizabeth, tak na obličeji žádné pihy nemá.
11.) Když piráti přijedou do guvernérova domu a ponásledují Elizabeth, Ragetti drží v ruce louč. Elizabeth při sebeobraně vysype Ragettimu na hlavu žhavé uhlíky a tehdy už louč nedrží. Zvláštní, že když Elizabeth vyběhne ven z místnosti a oni jdou za ní, Ragetti má louč opět v ruce...
12.) Když Will Turner jde na návštěvu ke guvernérovi Swannovi tak nemá skoro žádné vousy, ale když přijde domů, má docela slušný knírek a bradku. Že by bydlel tak daleko?
13.) Will v kovárně šermuje s Jackem na trámech, pak seskakují a Jack Willovi do obličeje práší nějáký písek nebo něco takového, pak má Will od toho jemně zašpiněný obličej, v dalším záběru má obličej zaprášený dvakrát víc.
14.) Když jedna dělová koule udělá díru do vězení, na Jackově části cely díra mění velikosti- z jeho pohledu by jí tak do poloviny prolezl, a tak v polovině by se zasekl, když je pohled z kamery naproti němu, ani tam neprostrčí hlavu.
15.) Malý Will má modré oči, Orlando však hnědé.
16.) Když Jacka poprvé zatýkají, po záchraně Elizabeth, ta se rozbíhá a přívěšek se jí houpe na krku-chvíli předtím si ho spěšně dala zpět do blůzky (nebo co to měla pod korzetem), když ji ale Jack chytl pouty pod krkem, byl přívěšek opět schovaný v blůzce.
17.) V momentě, kdy Elizabeth padá do vody a potápí se (udušená korzetem) tak se jí piratský přívěšek vznáší nad hrudí, o chvíli později, když ji Jack zvedá ze dna má přívěšek opět v korzetu.
18.) Na konci filmu, kdy se Jack Sparrow vrací na Černou perlu, ho posádka vytáhne na laně z vody, okamžitě jak Jack dopadne na palubu a nazvou ho kapitánem loďi je Jack suchý včetně vlasů a oblečení.
19.) Když Jack leží v cele, osvětluje ho sluneční světlo. Chybí tam stín mříží z okna.
20.) Když komodor Norrington uznává Jacka nejlepším pirátem (poté co s Willem ukradli Interceptor), svítí mu do očí zapadající slunce. V příštím záběru na Interceptor, však je slunce vysoko na obloze.
21.) Ve scéně, kdy Will přinese meč do guvernérova domu, tak sledujte hodiny na zdi. Když Will čeká, tak je 9:45 a když Guvernér přijde do pokoje, tak je 9:40.
22.) Když Jack platí poplatek za kotvení (potopení) své lodi, tal sledujte brk na stole výběrčího poplatků. Jednou směřuje ke spodku stolu a jednou přesně na druhou stranu.
23.) Ke konci filmu Elizabeth říká: "spusťte kotvu na pravoboku." Barbossa si všiml, že obracejí loď na kotvě a rozkáže ať stáhnou vesla na pravoboku. A v této chvíli je poznat, že Barbossa má bílé a čisté zuby. Ale v dalších scénách je má zkažené.
24.) Když na začátku filmu Elizabeth vytahuje aztécký přívěšek ze zásuvky a prohlíží si ho, je vidět, že má nalakované nehty(perleťový lesk). To se v té době nenosilo, ne?
25.) Proč se piráti tak bojí, když chce před nimi Elizabeth hodit ten zlatý medailon do vody? Umí přece chodit pod vodou a můžou si ho vylovit.
26.) Nevím, jestli je to chyba, ale každopádně nechápu scénu z konce filmu, kdy se Jack bije s Barbarossou, řízne se a hodí Willovi zkrvavenou minci. Jednak nechápu, proč se vůbec reže, protože ke zlomení kletby je potřeba Willova krev a ne Jackova a dál nechápu, jak se vůbec může říznout, když je vlastně sám prokletý (tedy nic necítí a nemůže krvácet). Třeba mi to někdo vysvětlíte...
27.) Ve chvíli, když Will Tarner zabránil Jackovi utéct, tím že hodil svůj meč do dveří, tak bylo vidět, že meč je umělý.
28.) Na začátku, když piráti přepadnou město, jeden pirát hází granáty. O pár záběrů později tomu pirátovi hodí Orlando Bloom do zad sekeru a pirát spadne na zem, že je mrtvý. Ale vždyť je nesmrtelný a nic necítí!
29.) Když piráti ukradli to zlato, tak přestali žít, ale nezemřeli. Jejich těla se začala rozkládat a rozkládala se deset let. Spousta z nich má na sobě ještě dost hnijícího a tlejícího masa. Dobře, je to tak v příběhu, proč ne... ale Jack Sparrow je pod vlivem prokletí sotva pár minut, tudíž se jeho tělo, i když přestal žít, nemělo vůbec čas začít rozkládat. Takže je dost blbost, že je z něj taky kosťák.
30.) Když jede Elizabet s posádkou Černé perly na člunech do jeskyní s pokladem a kapitán Barbossa ji připíná na krk medailon, vypadá celkem zuboženě- má spihlé vlasy a je v obličeji celá bílá. V následující scéně v niž už stojí za truhlou plnou zlata má celkem slušně nalíčené rty a dobře viditelnou dávku tužky na oči. Že by se stihla namalovat?
31.) Když v posledním boji berou otci Elizabeth paruku, tak je v podpalubí, kam nesvítí měsíční svit. Když tu ruku ubije tím kladivem a je už daleko od okna, ruka je pořád v "kostlivcově podobě."
32.) Když je Jack Sparrow v kovárně, zkusí dloubnout do pana Browna, tak má rukáv až k prstům. Hned v dalším záběru má ten rukáv v polovině ruky...
33.) Jakmile Jack Sparow "zajme" v přístavu Elizabeth, je za ním vidět loď, na které je anglická vlajka. Když Elizabeth pustí, tak je vidět, že tam žádná vlajka už není.
34.) Když Elizabeta padá po ceremonii do moře, jsou všude kolem ní útesy. Jakmile je záběr ve vodě, není kolem ní ani jeden útes.
35.) Když ke konci filmu Jack Sparrow ukradne jednu minci z Cortézova pokladu, okamžitě se z něj stane nesmrtelný "kostlivec" (totéž - opička na konci titulků). Logika tedy říká, že pokud Tkanička Bill Turner ukradl minci a poslal ji svému synovi, byl také nesmrtelný. Přesto ho Barbossa dokázal utopit. Zvláštní, ne?
36.) Zhruba ve 34. minutě vychází měsíc zpoza mraků, které jdou doleva. O chvilku později měsíc za mraky zachází a ty jdou při tom na druhou stranu, tedy doprava.
37.) Když přijde guvernér Swann do Elizabetina pokoje a nese jí šaty, Elizabeth má vlasy vepředu, pak vzadu a pak zase vepředu.
38.) Když Jack zastřelí Barbarosu, nemá prostřelenou košili.
39.) Když Jack poprvé přijíždí do přístavu, v každém záběru jsou jiné mraky (tmavé x světlé,mlhavé x ostře ohraničené,...).
40.) Kapitán říká Elizabeth, že nic necítí. Tak proč na začátku filmu, když se dvojice pirátů snaží Elizabeth unést a ona na jednoho nechá spadnout žhavé uhlíky, jeden začne křičet: "Ne, to pálí."
41.) Když Elizabeth vrací Barbarossovi šaty, které jí půjčil, tak on prohlásí, že jsou od ní zahřáté. Ale když před tím Barbarossa vysvětluje Elizabeth jejich prokletí, tak říká, že nic necítí - " ani vítr ve tváři, ani teplo ženského těla". Tak jak mohl cítit, že jsou zahřáté?
42.) Když je napadena loď piráty ke konci filmu, tak otec Elizabeth se schová do kajuty a tam mu později piráti vezmou paruku, ale o dalších pár záběrů má paruku zase na hlavě!
43.) Když Will zachraňuje Jacka před oběšením, tak že mu hodí meč pod nohy, při pomalejším pohledu ho má pořád v ruce.
44.) Když Will a Jack spolu bojují v kovárně a Will hodí po Jackovi meč, tak při pomalejším a pozornějším podívání je viděť, jak ho stále drží v ruce. Tak i na konci, když Will zachraňuje Jacka před oběšením, není vidět letět žádný meč, ale je vidět, že je už od začátku zapíchnutý v podlaze.
45.) Když Jack na konci filmu zastřelí kapitána a on spadne, tak mu z ruky vypadne jablko. Když s Jackem bojoval, tak jsem si žádného nevšiml a ani potom nebylo vidět, že by si ho bral.
46.) Když Will řekne Jackovi svoje jméno, Jack mu řekne že ho má určitě po otci. Will souhlasí. Ale jeho otcovi říkali Šňůrka Bill. Jak tedy může mít jméno po otci?
47.) Když Jack vyjíždí po laně při prvním útěku, tak skočí na jakýsi jeřáb - tam se asi třikrát otočí (poblíž není žádná zeď) za chvíli je pohled zezadu (vedle Jacka je zeď) a Jack skáče na trám stylem, že to vypadá jako by se nepohyboval po kružnici ale rovně, a chvíli poté je na Jacka záběr jak stojí na trámu a jeřáb se točí za ním a pod ním!
48.) Pirátského kapitána Jacka Sparrowa vysadila posádka jeho lodě na opuštěný ostrov. Jackovi se podařilo vrátit a chce získat Černou perlu zpátky. Vzadu stojí člen filmového štábu - s kšiltovkou.
49.) Když Jack a Will šermují v kovárně, tak Will vyskočí na trám a rozřeže lana, spadne kovadlina (nebo něco, nevím) a tak odrazí Jacka na trámy za Willem, nevyskočí, ale chytne se trámu a vypadá to tak, jako kdyby se od něčeho odrazil. V 2 záběru nic pod ním není.
50.) V jednom záběru na Jonnyho Deppa je vidět cedulka čouhající z pod šátku a je na ní nápis Adidas.
51.) Jako kovář jsem nepochopil proč v kovárně (kde šermuje Will a Jack) je výheň zapálená, když se na ní nedělalo...
52.) Myslím si, že Will je nejlepším plavcem všech dob. Nejenže plaval na jedno nadechnutí takových padesát metrů pod vodou, aby ho piráti neviděli, ale ještě podplaval loď, aby v pozadí byl vidět hořící interceptor. Vše zvládnul za pár vteřin. Blahopřeji Wille, jsi můj vzor!
53.) Když je Jack ve vězení, přijdou k němu piráti z Černé perly. Jack vidí pirátovu paži v měsíčním světle, jak je odhalená. Ve stejnou dobu za měsíčního svitu odvádí druzí piráti Elizabet na loď. Správně by neměla být později překvapená a vyděšená, jak posádka ve skutečnosti vypadá. Vše se měla dozvědět při převozu.
54.) Když Will a Jack spolu šermují v kovárně, baví se spolu o tom, že by si Will měl najít holku. Když se na chvilinku zastaví a Will Jackovi objasňuje, proč trénuje tři hodiny denně se šavlí, objeví se jeho elfské tetování z Pána prstenu.
55.) Pravé zápěstí Orlanda Blooma je po celý film něčím zakryto, aby nebylo vidět elfské tetování z natáčení Pána prstenů.
56.) Jack a Will jdou pod vodou a ve člunu mají vzduch, aby mohli dýchat. Myslím, že by měli co dělat ho dostat aspoň pod hladinu.
57.) Ve scéně, kdy je Jack s Elizabeth na ostrově, tak on naříká nad rumem, který Elizabeth zapálila. Při tom si dává ruce na obliče a je vidět, že jeho nechty jsou čisté. Jenže, když se večer před tím opíjel, měl je špinavé stejně jako své ruce. Později, když už jsou na lodi, tak je má opět špinavé.
58.) Když je Jack s Willem v baru v Tortuze, Will stojí zády ke zdi, na které je hořící svíčka. Svíčka během scény několikrát změní svou velikost a i tvar odkapaného vosku je vždy jiný. Všimněte si toho i ve vypuštěných scénách.
59.) Když Černá perla honí Interceptor (ta ryhlá loď), můžeme vidět Willa stojící na konci přídě lodi. Později v té samé scéně, ho vidíme přijít z podpalubí. Nikdo se v Jackově posádce nepodobá Willovi, a to ani stylem oblékání.
60.) A ještě jedna chybička ve scéně s Jackovým člunem. Když on vystupuje na molo zvedá pravou nohu, ale po změně úhlu kamery on dopadá na levou.
61.) Na začátku filmu, kdy jack opouští svůj člun, tak stříkne směrem ke kameře, kde ji v pravém dolním rohu zacáká. Voda se tam drží ještě několik záběrů.
62.) Na konci filmu ve scéně, kdy Will zachrání Jacka před oběšením, tak oni začnou utíkat až k okraji, kde je chytí Comodor a jeho muži. Následuje záběr na Jackovu tvář ve které je vidět, že Johnny Depp nosí kontaktní čočky.
63.) Ve scéně kdy Johnny Depp ujíždí na laně (a v mnoha dalších) je vidět, že vojáci ze svých zbraní střílejí víckrát než jednou. Ale princip opakovací pušky byl vynalezen až o dost později.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miška Miška | Web | 16. listopadu 2006 v 19:14 | Reagovat

ahojky.Chtěla bych tě pozvat na můj blog kde se nebudeš nudit.Přihlaš se do new soutěže o nejhezčí colorizaci.

Když tak nech nějaký komentář

PS:máš hezoučký blog

2 slucky slucky | E-mail | Web | 16. listopadu 2006 v 19:21 | Reagovat

máš pěkný blog moc pěkný disain a jestli si jak svůj blog určitě mi pošleš hlas do ankety na adrese : http://www.zsslusovice.cz/page/100.aktuality/ a tam máš dole v pravo anketu a tam prosím pošli hlas na jméno "Svatoslav Tretyak" a jestli mi ho fakt pošleš tak ti budu moc vděčný

3 Olga Olga | E-mail | Web | 17. listopadu 2006 v 16:49 | Reagovat

Dobře Miško . Dobře slucky :_)

4 Radka Radka | Web | 21. listopadu 2006 v 14:48 | Reagovat

Ještě jedna chyba byla v tom filmu: Když Jack a Elizabeth vylézají z vody na ostrov, má Elizabeth celé šaty mokré. V následující scéně jsou však úplně suché ! :)

5 Olga Olga | E-mail | Web | 24. listopadu 2006 v 22:24 | Reagovat

Jo ! Máš úplnou pravdu ! JAk jsem se toho jen nevšimla :-(  .... :-)

6 bara bara | E-mail | 30. listopadu 2007 v 15:33 | Reagovat

Nevim jestli to tam máš, ale na začátku filmu, když honí Jacka a on má svázané ruce, tak sjede dolů po laně a potom se zase pustí. To ale nejde.

7 bara bara | 12. února 2008 v 19:10 | Reagovat

S mámou jsme si všimli už poprvé té zkrvavené mince. Asi to je nedodělaná zápletka...

8 tobiasek tobiasek | 16. července 2008 v 19:29 | Reagovat

Ahoj mas to fakt super koukni se na můj blog na www.tobiasek.blog.cz zadej to na hoře těch blogů může bejt víc.Na začátku je obrázek mořskejch pan. Hledej ahojky¨)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama